İKARİAM EN BUYUK FORUM SITESI
<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<!-- yatay_orta_468x15 -->
<ins class="adsbygoogle"
style="display:inline-block;width:468px;height:15px"
data-ad-client="ca-pub-8282274257524079"
data-ad-slot="5093683947"></ins>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
</script>
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Yeni versiyon Hakkında bir kaç bilgiler...

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Simurg
V.İ.P
V.İ.P
avatar

Erkek Mesaj Sayısı : 61
Tecrübe Puanı : 82
Reputation : 4
Yaş : 24
Nerden : Alanya

MesajKonu: Yeni versiyon Hakkında bir kaç bilgiler...   C.tesi Eyl. 12, 2009 9:26 am

Version 0.3.2

* Yenilik - Tatil modu düzenlendi: Oyuncular her zaman tatil moduna çıkabilecekler. Filo ve ordular diğer oyuncunun şehrindeki görevlerini tamamlayacaklar. Bununla birlikte yeni görevler yalnızca göreviniz bittiğinde başlayacak. Konuşlanmış birlikler ve ordular (Yani general bölümündeki oyuncunun filoları) geri dağılacaktır. Tatil moduna girildiğinde bina görevleri ise tekrar siz girene kadar durdurulacaktır.

* Yenilik - Depo kapasitesi iki katına çıkarıldı: Biraz Ambrosia karşılığında iki katı malzemeyi güvenli olarak tutabileceksiniz.

* Yenilik - Yeni oyuncu koruması: Yeni kayıt olmuş oyunculara oyuncunun Belediye Bina kademesi 4 olana kadar saldırılmayacak. Bu oyuncu diğer oyunculara saldırabilecek veya ilk kolonosini kurabilecek. Premium hesap sahipleri için bu kademe sayıdı 6’dır. Eğer oyuncu inaktif olursa koruma bozulacak. Yeni oyuncu korumasında olan şehirlere konuşlanma olmayacak yani ilk şehirlerinden saldırılmayacak gibi.

* Yenilik - Ticaret olanağı geliştirildi: Ticaret malzemeleri listesi artık şehrinizin ticaret limanı büyüklüğüyle ilişkili. Böylece süresi tahmin edilecektir.

* Yenilik - Araştırma sistemi düzenlendi. Önceden, oyuncular araştıracağı bölümü seçebiliyorlardı. Araştırma puanları otomatik olarak bu bölüme aktarılıyordu. Şimdi, her oyuncu (araştırmak için gerekli gereksinimleri göz önüne alarak) kendi bölümüne yaptığı araştırma puanını saklayacak. Araştırma puanları normal olacak. Eğer bilim adamlarınız gerekli olan araştırmadan çok araştırma puanına sahip ise bu puan araştırma bölümünden değiştirilebilecektir. Bu yenilik “Araştırma puanları için değişme kristali” olarak atandı.

* Yenilik - Ada Forumu: Aynı adada bulunan oyuncular için forum özelliği konulmuştur. O adada şehri olanlar kullanabilecektir. Foruma adalardan ulaşabileceksiniz.

* Yenilik - Mucizeler eklendi: Her ada mucizeye sahip olacak ve bunun belirli etkisi olacak. Oyuncular şehirlerine tapınak inşa edebilecekler ve burada işçiler rahip olarak çalışabilecektir. Rahip sayısı bina kademesine göre artacaktır. Rahipler belirli sınırda ve belirli zaman içinde ( Mucize kademesine ve adadaki tüm şehirlerdeki maksimum populasyonlarına göre) inaçlarıyla mucize yapabilecekler . Eğer rahipler tapınaklardan çıkartılırsa veya azaltılırsa inançları azalacak. Her ada mucizesi maksimum kademe 5’ kadardır ve mucizesi adadaki topluluğa göre genişletilebilir ancak bunu yapmak için, lüks malları bağışlamanız gerekir. Yalnız adada çıkartılan kaynaklar bağışta istenmeyecektir. Örneğin: Mermer adasındasınız. Sadece Üzüm, Kristal veya Sülfür bağışlayabileceksiniz. Kademe 5 mücize etkisinin gücünü belirleyecektir. Rahipleriniz tüm şehirlerinizde kademe için yeterli inanç elde ettiklerinde, belirli düzeyde etki belirleyebileceksiniz. Etki belirlediğinizde inancınız azalmayacaktır! Diğer oyuncularla arasındaki düzey ne olursa olsun Her oyuncu etkiyi aktif edebilecektir. Mucize etkileri oyuncunun tüm hesabını etkilemez (Tüm ordularını, filolarını veya şehirlerini). Bu etki belirli bir süre içinde olacaktır (Genellikle iki saat) ve belirli zaman geçmeden tekrar aktif edemeyeceksiniz. (Genellikle 20 saat). Önceki etki tamamen bittikten sonra.

* Yenilik - Savaş sistemi düzenlendi: Üniteler ve savaşlar tamamen değişti. Değişik pozisyonlarda veya savaşlar alanlarındaki savaşlarda, Özel birim sınıfları tarafından işgal edilebilecek ve farklı yollarda savaş hareketleri ile ilgili olacak. Ağır piyade üniteleri savaşta ön sırada olacak. Sonra ağır piyadenin yanında hafif piyade ve arkasında uzun menzilli üniteler olacaktır. Düzenli saldırı için şehir duvarları yıkılması gerekir. Taraflardan biri rakibinin ana savaş ünitelerini yenilgiye uğrattığında savaş bitecektir. Eğer yeterince ağır piyade üniteleri yoksa savaş hatları muhtemelen yakın saldırı sırasında başarılı olmayacaktır ve bu diğer birimler tarafından doldurulacaktır. Bu pozisyonlar, şehrin büyükülüğündeki ünitelerin kapasitesine göredir. Yerleştirilmemiş üniteler, savaşlarda, savaş orundu içinde olmazlar ama ihtiyaca göre yedekte bekleyeceklerdir. Bina maliyetine ve gerekli bakıma göre ünite parametreleri tamamen değiştirildi. Genel olarak bu giderler azaltıldı. Savaş sistemi için ayrıntılı bilgiyi Ikipedia da savaş sistemi bölümünden bulabilirsiniz.

* Yenilik - Yeni ünite Mızrak atıcısı: yeni piyade üniti için mızrak atıcısı eklendi. Bunu başlangıçta üretebileceksiniz.

* Yenilik - Yeni başlayanlar için eğitim: Oyun içinde uygulanacak sekiz adımlık eğitim özelliği eklendi. Eğitim esnasında, danışman yeni oyuncular için oyunu ve nasıl başlamanız gerektiğini anlatacak.

* Yenilik - Barbar köyü: Artık oyunucun başkentinin bulunduğu adada barbar köyü olacak. On kez yağmalanabilecek. Barbarlar yağmalanabilir ve her saldırırda güçleri artacaktır. Yeni savaş sistemini yeni düşmanlarınıza deneyebileceksiniz.

* Yenilik - Global haberler: Yeni sistem ile oyunda olan önemli haberleri buradan görebileceksiniz.

* Yenilik - Dünya haritası kısa yolu: Bu açılan dünya haritası listesinden; Hangi adaya bakacağınıza karar vereceksiniz. Kendi şehir adanızı ve kendi askeri konuşlanmanız otomatik olarak gözükecektir. Diğer 5 adayıda buraya ekleyebileceksiniz. Eğer Premium hesaba sahipseniz bu sayı 25’dir

* Hata Düzeltildi - Eşya isteği Ticaret Limanı yıkılmış olsa bile silinmezdi.

* Hata düzeltildi - Askerler bazen yanlış şehre çekilirdi.

* Hata düzeltildi - Yeni şehir mesajları işaretlenirken hata meydana gelebilmekteydi.

* Hata düzeltildi - Mucit atolyesindeki görünüm hataları düzeltildi.

* Hata düzeltildi - Kültürel eşyalar birkaç kez kabul edilebiliyordu.

* Hata düzeltildi - Müttefikiniz şehrinizden yağma yaparken bazı zamanlarda köylüler kaçıyordu.

* Hata düzeltildi – Mutsuz simgesi göründüğünde şehriniz gelişebiliyordu

yeni versiyonda asker limiti ile ilgili görsel bilgi.
YENİ VERSİYONLA BİRLİKTE YAPILACAKLAR

Herkese selam

Yeni versiyondaki askerleri ve savaş sistemini kısaca özetleyeyim

Askerler ve özellikleri.

Taş atıcı :bu birim savaşta uzaktan taş atarak düşmana zarar vermeye çalışıyor.

Okçu:uzaktan düşmana ok atarak zarar vermeye yarıyor.

Tüfekçi:uzaktan düşmana ateş ederek zarar vermeye çalışıyor.

Phalanx :bu birim en ön safta savunmayı oluşturuyor bu birim olmazsa olmazlardan.

Buhardevi:phalanx la birlikte yine ön safta savunma yapmaya yarıyor.

Kılıç ustası:Bu birim hafif savaş birimi olarak nitelendiriliyor ve savaşta hızlı bir biçimde öndeki savunma birimlerini aşarak arka tarafta bulunan uzun menzilli atış yapan askerlere (taş atıcı –okçu-tüfekçi) saldırıyorlar.

Mızraklı :Kılıç ustası ile aynı görevi görüyor.

Balon:Balon savunmada olmazssa olmazlardan.Savunmada iken ilk görevi düşman sur yıkıcılarına (şahmerdan-topçu-mancınık) saldırmaktır.Sur yıkıcılar bittikten sonra kara askerlerine saldırırlar.

Gyro:Hava savaşlarında kullanılır kara birliklerine karşı etkisizdirler.Balon avlamakta kullanılırlar.Eğer düşmanın hava birliği yoksa savaşa katılmazlar.

Topçu-mancınık-şahmerdan:surlara ve askerlere saldırırlar.


KISACA SAVAŞ

Daha önce atılan ss lerde gördüğünüz gibi savaşlar artık çok değişti.Artık saldırı savunma ve dayanıklılık puanları yok.savaşlar tamamen strateji işine dönüştü.
Savaşta her biri 30 birim almak kaydıyla toplam 20 kutucuk bulunuyor.
Her bir kutucuğun askeri farklı misal gyrokopter ve balon için ayrılmış kutuya tüfekçi girmiyor.

Phalanx ve buhardevi için ön safta 7 kutu bulunuyor bunun arkasında atıcılar için yani okçu tüfekçi ve taş atıcı için 7 kutu bulunuyor bunların arkasında da sur kırıcılar için 3 kutu bulunuyor.

Kılıç ustası ve mızraklı asker için sağ ve sol kanatta 2 şerden 4 kutu bulunuyor.

Hava birimleri için sağ üst köşede 1 kutu sol üst köşede de aşçı ve hekim için 2 kutu bulunuyor.


Ayrıca her bir askerin savaş alanında kapladığı alanlar farklı

Phalanx = 1
Okçu =1
Tüfekçi =4
Buhardevi =3
Balon ve gyro =1
Mancınık =5
Topçu =5
Şahmerdan =5
Mızraklı=1
Kılıç ustası =1

Yani bunlar şu demek oluyor her bir kutu 30 birim asker alıyor demiştik.
Eğer savaşa phalanx katıldıysa kutuya 30/1=30 phalanx giriyor
Tüfekçi savaşa girdiğinde 30/4=7,5 yani 7 birim giriyor
Buhardevi 30/3=10 yani 10 buhardevi savaşa katılıyor.

SAVAŞA SİZİN SALDIRDIĞINIZI VARSAYARAK SAVAŞIN SEYRİ

Şimdi savaş başladığında öndeki 7 kutuya yani ön safa phalanx yada buhardevi geçiyor eğer her 2 birimide aynı anda göndermişseniz phalanxlar savaşa katılıyor buhar devleri beklemede kalıyor.phalanxların hemen arkasındaki 7 kutuya da okçu-tüfekçi-taş atıcı geçiyor eğer siz her birimden de göndermişseniz öncelik tüfekçilerin ilk onlar savaşa giriyor diğerleri beklemede kalıyor.bu 7 kutunun arkasındaki 3 kutuyada topçu mancınık ve şahmerdan geçiyor yine her birimden göndermişseniz öncelik topçunun oluyor diğerleri beklemede kalıyor.

Savaşa gönderdiğiniz kılıç ustaları ve mızraklılar karşı tarafın surları tamamen yıkılmadan savaşa dahil olmuyorlar.

Savaş başladığında phalanxlar arkadaki birlikleri koruyorlar ve kolay hedef olmalarını engelliyorlar.
Atıcılar sur arkasındaki birliklere ateş ederek karşı taraftan asker öldürmeye çalışıyorlar.

Sur yıkıcılar surlara ve sur arkasındaki birliklere atış yapıyorlar esas amaçları surları yıkmak.

Balon savaşagirmişsse karşı tarafın sur yıkıcılarına yani topçu ve mancınıklarına ve askerlerine saldırıyorlar ama balonların esas görevi sur kırıcılar bunu unutmayın bu çok önemli özellikle savunmada balon çok önemli surlarınıza saldıran sur kırıcıları ortadan kaldırıyorlar.

Gyrolar ise sadece hava taşıtlarına saldırıyorlar yani balon ve gyroya saldırıyorlar öncelikli hedefleri balonlar .

Surlar tamamen yıkıldıktan sonra devreye kılıç ustası ve mızraklılar giriyor .kılıç ustaı ve mızraklılar hızlı hareketlerinden dolayı sağ ve sol kanattan hızlı bir biçimde saldırırak ön saftaki buhar devi ve phalanxları aşarak arkalarındaki atıcılar saldırıyorlar yani esas hedefleri ön safların arkasında bulunan tüfekçi okçu ve taş atıcı.

Savaş bu şekilde devam ediyor ölen askerlerin yerine her round yenisi takviye oluyor.
Misal savaşa 1000 tane phalanx soktunuz bunların ancak 7*30=210 tanesi savaşa giriyor 790 tanesi reserveye ayrılıyor yani kenarda bekliyor ilk roundda bu 210 askerden 50 tanesi ödü diyelim bu 790 tane bekleyen askerden hemen 50 tanesi savaş bölgesine hareket ediyor geriye kalan 740 tane beklemeye devam ediyor.diğeraskerlerde de sistem aynı şekilde çalışıyor.1000 tane phalanx ınız öldü diyelim yerine buhardevleri geçiyor.


Savaşa phalanx yada buhardevi göndermezseniz ne olur ?
Arka safta yer alması gereken atıcılar yada kılıç ustaları phalanxın görevini devr alır ama karşı tarafın ön safı sağlamsa kaybınız çok büyük olur.

Gyro yu savaşa soktum ama savaşmıyor ?
Karşı tarafta hava birliği yoksa yani balon yada gyro yoksa savaşa katılmıyorlar.

Karşı tarafın surkırıcılarını nasıl öldüreceğim ?
Sur kırıcılar saldıran tek birim balondur savaşa balon sokun.


En son Simurg tarafından Çarş. Kas. 04, 2009 6:33 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Dark King
Admin
Admin
avatar

Erkek Mesaj Sayısı : 140
Tecrübe Puanı : 215
Reputation : 3
Yaş : 25

MesajKonu: Geri: Yeni versiyon Hakkında bir kaç bilgiler...   C.tesi Eyl. 12, 2009 10:32 am

teşekkürler
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://ikariam.iftopic.com
Simurg
V.İ.P
V.İ.P
avatar

Erkek Mesaj Sayısı : 61
Tecrübe Puanı : 82
Reputation : 4
Yaş : 24
Nerden : Alanya

MesajKonu: Geri: Yeni versiyon Hakkında bir kaç bilgiler...   C.tesi Eyl. 26, 2009 4:06 pm

görevimiz Smile
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Yeni versiyon Hakkında bir kaç bilgiler...
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
İKARİAM EN BUYUK FORUM SITESI :: İkariam Genel :: Oyun Duyuruları-
Buraya geçin: